Zaproszenie na aukcję charytatywną „Artyści dzieciom”

Zaproszenie do Galerii Przedsiębiorstwo Rafin Developer i Galeria „Od zawsze w drodze” zapraszają na otwarcie wystawy młodych wrocławskich twórców sztuk pięknych połączone z aukcją charytatywną „Artyści dzieciom” — na rzecz najmłodszych mieszkańców Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi.

Termin: czwartek 3 grudnia 2009 r., godz. 17:00.
Miejsce: Galeria „Od zawsze w drodze”, ul. Piłsudskiego 100–102, 50-014 Wrocław.

Więcej…
 
Dzień Otwarty z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Dzień Otwarty z Rzecznikiem Praw Obywatelskich [grafika promująca]Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego pawilonu-namiotu podczas Dnia Otwartego z Rzecznikiem Praw Obywatelskich we Wrocławiu, który miał miejsce w niedzielę 21 czerwca 2009 roku w godz. 10:00–15:00 na deptaku ul. Oławskiej (na odcinku od pl. Dominikańskiego do ul. Łaciarskiej). Impreza,  zorganizowana przez terenowe biuro RPO dla promocji działalności urzędu Rzecznika oraz dziesięciu wrocławskich instytucji państwowych, samorządowych i organizacji pozarządowych zajmujących się — podobnie jak nasze Towarzystwo Pomocy — przeciwdziałaniem w różnych obszarach łamaniu praw człowieka, przyciągnęła licznych odwiedzających, głównie osoby zainteresowane tematyką, działaczy społecznych, poszukujących pomocy lub porady (w tym kilkoro bezdomnych), a także przechodniów i turystów.

Więcej…
 
Wyniki i zdjęcia z aukcji charytatywnej „Artyści dzieciom”

Aukcja charytatywna W czwartek 3 grudnia o godz. 17:00 nasi Przyjaciele z Rafin Developer na czele z Panią Wandą Ufnalską zorganizowali w Galerii „Od zawsze w drodze” aukcję charytatywną „Artyści dzieciom” — na rzecz najmłodszych mieszkańców Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi. Aukcja inaugurowała wystawę prac artystycznych młodych wrocławskich twórców. W wyniku przeprowadzonych licytacji obrazów i dzieł sztuki użytkowej udało się zebrać na rzecz naszych podopiecznych sumę 1 700 zł. Dziękujemy serdecznie za ten finansowy dar wszystkim doceniającym piękno i twórczość, wrażliwym jednocześnie na los potrzebujących, w szczególności Organizatorom i Artystom.

Więcej…
 
TVP Wrocław: Rozmowa o bezdomności

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy o bezdomności przeprowadzonej 13 listopada 2008 w TVP Wrocław przez red. Waldemara Chudziaka z prezesem Koła Wrocławskiego TPBA — Aleksandrem Pindralem oraz kierownikiem noclegowni św. Brata Alberta dla bezdomnych mężczyzn we Wrocławiu — Maciejem Gudrą…

Więcej…
 
Podsumowanie kwesty „Zielony Mikołaj” (2009)

Kwesta Zielony Mikołaj 2008W dniach 1–5 grudnia 2009 roku przeprowadziliśmy w kilku wrocławskich i podwrocławskich centrach handlowych zbiórkę publiczną pod nazwą „Zielony Mikołaj”. Zebraną kwotę w wysokości 25 914,53 zł przeznaczymy na zakup artykułów do paczek mikołajowych dla dzieci, zakupy na Święta Bożego Narodzenia, środki czystości i do dezynfekcji, leki i środki pielęgnacyjne dla dzieci oraz opłaty bieżących rachunków stałych w okresie zimy. Wszystkim ofiarodawcom bardzo gorąco dziękujemy!

Więcej…
 
Wyniki kwesty listopadowej (2008)

Ofiara, jaką złożyli do naszych puszek na cmentarzach mieszkańcy Wrocławia i nie tylko, wyniosła 25 608 zł. Wdzięczności nie sposób wyrazić w złotych, ale okazać chcemy jej dziesięc razy tyle.

Z całego serca dziękujemy też wszystkim, którzy stanęli z puszkami pod szyldem Towarzystwa: członkom Koła Wrocławskiego, pracownikom, podopiecznym i wolontariuszom. Jesteśmy przekonani, że swoją obecnością na kweście przysporzyliście naszej idei tysiące sympatyków, co procentować będzie przez kolejne lata naszej działalności.

Wszystkim serdecznie Bóg zapłać! 

 
Gazeta.pl/Wrocław: Studenci Politechniki Wrocławskiej pomogli niedowidzącym bezdomnym

prof. Marek ZającGazeta.pl/Wrocław: Studenci Politechniki Wrocławskiej zbadali wzrok mężczyzn z wrocławskiego schroniska dla bezdomnych i sami zrobili dla nich okulary. — Okazało się, że niektórzy z nich prawie nie widzą — mówi dr hab. Marek Zając.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia»

Strona 117 z 124