Podziękowanie za 36.243,00 zł zebrane z 1% Waszych podatku za rok 2009

1% na organizację pożytku publicznego (opp)Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta — składa serdeczne podziękowania za przekazanie w ramach rozliczenia podatku dochodowego za rok 2009 darowizny w postaci 1% podatku na rzecz naszej organizacji. Z tytułu tych wpłat otrzymaliśmy za pośrednictwem urzędów skarbowych kwotę 36.243,00 zł. Dla porównania w ubiegłym roku uzyskaliśmy w ten sposób 22.012,60 zł (z 1% podatków za rok 2008).

Więcej…
 
Superwizja jako narzędzie wsparcia i rozwoju kompetencji osób pracujących z ludźmi bezdomnymi

FIOW dniu 1 maja 2011 r. w naszym Kole ruszył projekt skierowany do pracowników noclegowni przy ul. Małachowskiego 15 oraz schroniska znajdującego się na ul. Bogedaina 5. Projekt finansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich…

Więcej…
 
Kwesta „Zielony Mikołaj” dla dzieci z naszego schroniska (2010)

Kwesta Zielony MikołajMamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kweście „Zielony Mikołaj”, którą nasze Koło przeprowadzi w dniach 2–5 grudnia 2010 roku w największych centrach handlowych Wrocławia przy udziale m. in. wolontariuszy ze szkół średnich i młodzieży akademickiej. Dochód z kwesty będzie przeznaczony na upominki mikołajkowe i świąteczne dla dzieci ze Schroniska św. Brata Alberta przy ul. Strzegomskiej 9 we Wrocławiu, zorganizowanie Świąt Bożego Narodzenia, zakup leków i środków pielęgnacyjnych dla dzieci oraz utrzymanie schroniska w okresie zimy…

Więcej…
 
Boże Narodzenie 2010
Oto czas, w którym chrześcijanie powinni obudzić w swym sercu nadzieję,
że z Bożą pomocą mogą odmienić świat.

Benedykt XVI

Boże Narodzenie 2010

Szanowni Państwo!

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący Nowy Rok 2011 pragnę w imieniu wszystkich podopiecznych i naszym — Zarządu, członków, pracowników i wolontariuszy Koła Wrocławskiego TPBA — życzyć jak najwięcej ciepła rodzinnego, zdrowia, wszelkiego dobra i pokoju, dziękując za świadectwo Państwa troski o najsłabszych i najuboższych.

Do Siego Roku!

dr Aleksander Pindral
Prezes Zarządu Koła Wrocławskiego TPBA

 
Wyniki kwesty „Bordowym Tramwajem z Zielonym Mikołajem” (2010)
Bordowym Tramwajem z Zielonym Mikolajem [logo]
Bordowym Tramwajem z Zielonym Mikolajem [banerek]

W czwartek 16 grudnia 2010 wolontariusze z Koła Wrocławskiego TPBA i Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Służb Publicznych ASESOR przeprowadzili kwestę charytatywną „Bordowym Tramwajem z Zielonym Mikołajem”. W godzinach 15:00–20:00 wynajęty od Towarzystwa Miłośników Wrocławia tramwaj Konstal 102N „Strachotek” kursował po Wrocławiu, a każdy z pasażerów-darczyńców otrzymał pamiątkowy bilet.

Więcej…
 
Fundacja „Dbam o Zdrowie” zadbała o zdrowie mieszkańców naszego schroniska w Szczodrem

Fundacja Dbam o Zdrowie Zarząd Koła Wrocławskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta pragnie serdecznie podziękować Fundacji Dbam o Zdrowie za wsparcie udzielone mieszkańcom Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Szczodrem.

Więcej…
 
Jubileusz 80. urodzin Brata Jerzego Marszałkowicza

„Boga nikt nigdy nie widział” — pisze święty Jan…

Jednakże poprzez „pouczenie” Chrystusa poznajemy Boga przede wszystkim w Jego stosunku do człowieka, w Jego miłości (philanthrōpia). W ten też sposób Bóg staje się w Chrystusie i przez Chrystusa szczególnie „widzialny” w swoim miłosierdziu. Kto je widzi w Chrystusie, kto je w Nim znajduje, dla tego Bóg staje się w sposób szczególny „widzialny” — jako Ojciec bogaty w miłosierdzie.

Jan Paweł II, Dives in misericordia, r. 2

Jubileusz
Osiemdziesiątych Urodzin
Brata Jerzego Adama Marszałkowicza

Czcigodnemu Bratu Jerzemu —
najlepsze życzenia zdrowia,
Bożego błogosławieństwa,
opieki Matki Najświętszej i świętego Brata Alberta
oraz wdzięczności podopiecznych,
którzy dzięki Dostojnemu Jubilatowi
mogą doświadczać tajemnicy Bożego miłosierdzia
i „widzieć” Boga działającego w ich życiu
przez posługę Naszego Drogiego Założyciela
i całego powołanego przez Niego Towarzystwa.

Z wyrazami najwyższego szacunku i pamięcią modlitewną —
w imieniu wszystkich podopiecznych i naszym:
Zarządu, członków, pracowników i wolontariuszy Koła Wrocławskiego TPBA —

dr Aleksander Pindral
Prezes Zarządu Koła Wrocławskiego TPBA

 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119następnaostatnia»

Strona 116 z 119