Zaproszenie na spotkanie z podróżnikiem Mietkiem Bieńkiem 16.12.2011 w schronisku przy ul. Bogedaina

Mieczysław Bieniek [foto]W piątek 16 grudnia 2011 o godz. 17:30 klub filmowy "Cinema Albert" działający przy Schronisku św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu-Tarnogaju (ul. bp. Bogedaina 5) zaprasza na spotkanie z podróżnikiem-seniorem Mietkiem Bieńkiem, który przy pomocy filmu i slajdów opowie o swoich ostatnich podróżach po Ameryce Łacińskiej. Ostatni raz gościliśmy Mietka równo dwa lata temu — była to projekcja filmu "W drodze" (reż. Paweł Wysoczański). Od tamtego czasu Mietek nie próżnował i tą swoją aktywnością jest gotów się z nami podzielić.

Wstęp wolny — mile widziane dobrowolne ofiary na utrzymanie schroniska. Zapraszamy!

 
Podziękowanie za kwestę „Bordowym Tramwajem z Zielonym Mikołajem” (2011)

Bordowym Tramwajem z Zielonym Mikołajem 2011W czwartek 8 grudnia 2011 wolontariusze z Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Służb Publicznych "Asesor" oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu przeprowadzili — pod przewodnictwem Marcina Muszyńskiego, pomysłodawcy akcji — kwestę charytatywną "Bordowym Tramwajem z Zielonym Mikołajem".

Więcej…
 
Podziękowania dla Przyjaciół z Rotary Club Eschwege

Wizyta gości z Rotary Club Eschwege w naszym schronisku przy ul. StrzegomskiejZarząd Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przekazuje serdeczne podziękowania wszystkim osobom z grona sympatyków i członków Klubu Rotary w Eschwege, zaangażowanym w zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na poprawę wyżywienia podopiecznych ze Schroniska dla Kobiet i Matek z Dziećmi na ul. Strzegomskiej 9 we Wrocławiu.

Więcej…
 
Wspomnienie uczty w Noclegowni zorganizowanej przez personel hotelu Radisson Blu

Uczta w Noclegowni zorganizowana przez personel hotelu Radisson BluGorące podziękowania dla Pracowników hotelu Radisson Blu przy ul. Purkyniego 10 we Wrocławiu za zorganizowanie 27 września 2011 uroczystej kolacji dla podopiecznych naszej Noclegowni św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn. Relację fotograficzną z uczty przygotowała Magda Rakita.

Więcej…
 
Wyjazd podopiecznych na Górę Świętej Anny — wrażenia i podziękowania dla Sponsora

Pielgrzymka na Górę Świętej Anny (02.10.2011)W niedzielę 02.10.2011 odbyła się w naszym Kole autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium św. Anny na Górze Świętej Anny w województwie opolskim. Uczestnikami pielgrzymki była 40-osobowa grupa mieszkańców naszych schronisk dla bezdomnych mężczyzn oraz kobiet i matek z dziećmi wraz z opiekunami z Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Zanim jednak dotarliśmy na Górę Świętej Anny, to po drodze zwiedziliśmy uroczy, wręcz baśniowy zamek w Mosznej…

Więcej…
 
Pielgrzymka TPBA do Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie 11.06.2011

Doroczna pielgrzymka mieszkańców, pracowników, wolontariuszy i członków Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta z kół i schronisk z całej Polski TPBA do Sanktuarium św. Brata Alberta "Ecce Homo" w Krakowie odbyła się w sobotę 11.06.2011. Z Wrocławia pojechała w tym roku rekordowa delegacja w liczbie 52 osób, zaś wszystkich pielgrzymów w Krakowie było razem około 1100.

 
Publikacja wyników kwesty na cmentarzach wrocławskich (2009)

Kwestarze Koła Wrocławskiego TPBA na Cmentarzu Osobowickim [foto]Miło nam poinformować, że podczas tegorocznej zbiórki pieniężnej przeprowadzonej w dniach 31 października i 1 listopada na wrocławskich cmentarzach ofiarowana została nam kwota 20.330,– zł (dwadzieścia tysięcy trzysta trzydzieści złotych):

1) na Cmentarzu Grabiszyńskim zebraliśmy 8.459,94 zł;

2) na Cmentarzu Osobowickim zebraliśmy 10.607,44 zł;

3) na Cmentarzu Kiełczowskim zebraliśmy 1.262,63 zł.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia»

Strona 111 z 120