Informacje TeDe o mrozach zagrażających osobom bezdomnym (31.01.2012)

Informacje TeDe (31.01.2012): Na Dolnym Śląsku — podobnie jak w całej Polsce — panują bardzo niskie temperatury. Trwa akcja straży miejskiej i policji nakierowana na osoby bezdomne. W noclegowniach i schroniskach — nadkomplety, ale wszyscy chętni zostaną przyjęci…

 
Nowa strona Koła Wrocławskiego TPBA

Nowa strona internetowa Koła Wrocławskiego TPBAWitamy na nowej stronie internetowej Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta! Mamy nadzieję, że odświeżony wygląd naszej witryny ułatwi Państwu dotarcie do poszukiwanych informacji o naszej działalności. Jesteśmy oczywiście otwarci na wszelkie uwagi i spostrzeżenia.

Więcej…
 
Onet: Tragiczny bilans fali mrozów w Polsce

Onet.plOnet Wiadomości: Ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło dziewięć osób; od piątku zamarzło w sumie 29 osób - poinformowało MSW. - Zwracajmy uwagę na potrzebujących, bez wrażliwości obywateli służby sobie nie poradzą - zaapelował w Radiu Zet szef MSW Jacek Cichocki.

 

Więcej…
 
XIX Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe w Licheniu (2011) - relacja

LicheńÓsmy raz nasi podopieczni wyjechali na Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe w Licheniu — pod tegorocznym hasłem: „Od izolacji do relacji”. Wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym nastąpił 30 lipca 2011. Na tę swoistą pielgrzymkę wyjechały mieszkanki naszego schroniska dla kobiet mieszczącego się przy ul. Strzegomskiej oraz mieszkańcy schronisk dla mężczyzn z ul. Bogedaina i Szczodrego oraz z noclegowni mieszczącej się przy ul. Małachowskiego, a także dwóch byłych naszych mieszkańców, którzy się usamodzielnili. Ogółem uczestniczyło 50 osób. W tym roku po raz pierwszy wyjechała z nami jako opiekunka grupy pani Łucja Dobrowolska, kierowniczka w schronisku dla kobiet, a także pracownicy schroniska — Marek Rożnowski oraz Mirosław Tymoczko.

Więcej…
 
Zawiadomienie o śmierci i pogrzebie ś. p. Mariana Czecha (1947-2012)
Ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci ś. p. Mariana Czecha (* 07.09.1947, † 04.01.2012) — naszego wieloletniego współpracownika, pełniącego funkcję gospodarza budynku Zarządu Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta na Tarnogaju.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w piątek 13.01.2012 o godz. 11:20 na cmentarzu komunalnym przy ul. Kiełczowskiej 90 we Wrocławiu…

Więcej…
 
Podziękowania dla Fundacji Polska Miedź za pomoc w zorganizowaniu Świąt u Brata Alberta

Dziękujemy!!!

Fundacja Polska MiedźW imieniu Zarządu Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta i mieszkańców naszych placówek serdecznie dziękujemy Fundacji Polska Miedź za pomoc w zorganizowaniu Świąt Bożego Narodzenia dla Mieszkańców Schronisk św. Brata Alberta.

Więcej…
 
Boże Narodzenie 2011

Nasza modlitwa otwiera drzwi do Boga,
który uczy nas nieustannie wychodzenia z samych siebie,
aby być zdolnymi do stania się bliskimi dla innych,
zwłaszcza w chwilach próby,
aby im nieść pocieszenie, nadzieję i światło.

Benedykt XVI (adwent 2011)

Boże Narodzenie 2011

Szanowni Państwo!

W tym szczególnym czasie otwierania serc na Przychodzącego Jezusa chciałbym w imieniu wszystkich podopiecznych i naszym — zarządu, członków, pracowników i  wolontariuszy Koła Wrocławskiego TPBA — życzyć Państwu świętowania Bożego Narodzenia we wspólnocie najbliższych oraz wszelkiego dobra, zdrowia i pomyślności w Nowym Roku 2012!

Z wyrazami szacunku i uznania dla Państwa wrażliwości na najsłabszych i najuboższych

dr Aleksander Pindral
Prezes Zarządu Koła Wrocławskiego TPBA

 
«pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia»

Strona 109 z 119