Wyniki kwesty listopadowej (2008)

Ofiara, jaką złożyli do naszych puszek na cmentarzach mieszkańcy Wrocławia i nie tylko, wyniosła 25 608 zł. Wdzięczności nie sposób wyrazić w złotych, ale okazać chcemy jej dziesięc razy tyle.

Z całego serca dziękujemy też wszystkim, którzy stanęli z puszkami pod szyldem Towarzystwa: członkom Koła Wrocławskiego, pracownikom, podopiecznym i wolontariuszom. Jesteśmy przekonani, że swoją obecnością na kweście przysporzyliście naszej idei tysiące sympatyków, co procentować będzie przez kolejne lata naszej działalności.

Wszystkim serdecznie Bóg zapłać! 

 
Gazeta.pl/Wrocław: Studenci Politechniki Wrocławskiej pomogli niedowidzącym bezdomnym

prof. Marek ZającGazeta.pl/Wrocław: Studenci Politechniki Wrocławskiej zbadali wzrok mężczyzn z wrocławskiego schroniska dla bezdomnych i sami zrobili dla nich okulary. — Okazało się, że niektórzy z nich prawie nie widzą — mówi dr hab. Marek Zając.

Więcej…
 
Podsumowanie kwesty „Zielony Mikołaj” (2010)

Kwesta Zielony Mikołaj 2010Zarząd Koła Wrocławskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta pragnie serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu kwesty „Zielony Mikołaj”. W tym roku udało nam się zgromadzić w ten sposób sumę 19 465 zł — bez waszego wsparcia nie byłoby to możliwe!

Zbiórka pieniędzy odbyła się w dniach 2–5 grudnia 2010 roku w największych centrach handlowych Wrocławia. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup prezentów mikołajkowych dla dzieci ze Schroniska św. Brata Alberta dla Kobiet i Matek z Dziećmi i zorganizowanie Świąt Bożego Narodzenia. Pozostałe środki wykorzystamy na poprawienie wyżywienia w ciągu roku.

Więcej…
 
Informacje TeDe o okularach dla osób bezdomnych od przyjaciół z Politechniki Wrocławskiej

Fragment programu "Informacje" Telewizji Dolnośląskiej TeDe z 02.11.2011 o okularach dla osób bezdomnych przygotowanych w darze od przyjaciół z Politechniki Wrocławskiej — prof. Marka Zająca i jego magistrantów. Beneficjentami są podopieczni Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. bp. Bogedaina we Wrocławiu.

 
Boże Narodzenie 2009

Bóg widział, że Jego wielkość budziła w człowieku opór, że człowiek czuł się ograniczony w byciu sobą i zagrożony w swej wolności. Bóg zatem wybrał nową drogę. Stał się Dzieckiem. Stał się zależny i słaby, potrzebujący naszej miłości.

Teraz — mówi nam ten Bóg — już nie możecie się Mnie bać, teraz możecie Mnie tylko kochać.

Benedykt XVI

Boże Narodzenie 2009

Szanowni Państwo!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy — w wyrazie naszej serdecznej wdzięczności — wszelkiego dobra, zdrowia i pokoju, jakiego pragnie dla nas przychodzący Jezus.

Do Siego Roku 2010!

W imieniu Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, jego członków, pracowników, wolontariuszy i mieszkańców —

dr Aleksander Pindral
Prezes Zarządu Koła Wrocławskiego TPBA

 
Są już wyniki Kwesty Listopadowej (2011) na wrocławskich cmentarzach!

Składamy serdeczne podziękowania osobom, które nie przeszły obojętnie obok kwestujących i wsparły działalność naszej organizacji wrzucając do puszek ofiarę pieniężną. Miło nam poinformować, że w tym roku zebraliśmy sumę 20 830 zł! Przez dwa dni na cmentarzu Osobowickim, Grabiszyńskim i Kiełczowskim trwała zbiórka pieniędzy. Bardzo dziękujemy licznej grupie studentów z Kolegium Pracowników Służb Społecznych we Wrocławiu, członkom Towarzystwa, pracownikom i wszystkim tym, którzy zaangażowali się w zorganizowanie i przeprowadzenie kwesty…

Więcej…
 
Wyniki kwesty „Bordowym Tramwajem z Zielonym Mikołajem” (2009)
Bordowym Tramwajem z Zielonym Mikolajem [logo]
Bordowym Tramwajem z Zielonym Mikolajem [banerek]

W czwartek 10 grudnia 2009 wolontariusze z Koła Wrocławskiego TPBA i Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Służb Publicznych ASESOR — pod przewodnictwem studenta DWSSP Marcina Muszyńskiego, pomysłodawcy akcji — przeprowadzili kwestę charytatywną „Bordowym Tramwajem z Zielonym Mikołajem”. W godzinach 15:00–20:00 wynajęty od Towarzystwa Miłośników Wrocławia tramwaj Konstal 102N „Strachotek” kursował po Wrocławiu, a każdy z pasażerów-darczyńców otrzymał pamiątkowy bilet.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia»

Strona 109 z 115