Podsumowanie Kwesty Wielkanocnej (2012)

Kwesta Wielkanocna 2012W dniach od 28 marca do 1 kwietnia 2012 przeprowadziliśmy w Centrum Handlowym IKEA w Bielanach Wrocławskich zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na zorganizowanie Świąt Wielkanocnych w schroniskach i noclegowniach prowadzonych przez Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Chcielibyśmy gorąco podziękować za hojność wszystkim tym, którzy w tych dniach wrzucili do naszych puszek łącznie 4.213,93 zł, a także Dyrekcji IKEA — za zgodę i wsparcie naszej zbiórki publicznej.

Więcej…
 
Rekolekcje wielkopostne w naszych placówkach (2012)

W dwóch naszych wrocławskich ośrodkach — w Schronisku dla Mężczyzn przy ul. bp. Bogedaina i Noclegowni dla Mężczyzn przy Małachowskiego 15 — odbędą się rekolekcje wielkopostne pod hasłem "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię". Ćwiczenia duchowe dla naszych podopiecznych, personelu placówek oraz wszystkich zainteresowanych poprowadzi o. Kazimierz Tyberski OMI, kapelan więzienny wrocławskiego zakładu karnego. W Noclegowni towarzyszyć mu będzie Katolicka Wspólnota HalleluJah, w Schronisku — grupa przyjaciół ad hoc.  :)

Terminy: Schronisko 25–27.03.2012, Noclegownia 29–31.03.2012.

Więcej…
 
Kwesta Wielkanocna Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta (2012)

Kwesta Wielkanocna TPBA 2012Przez pięć dni — od środy 28 marca do niedzieli 1 kwietnia 2012 — w godz. 12:00–20:00 wolontariusze wraz z pracownikami Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta będą kwestowali w Domu Handlowym IKEA na Bielanach. Celem kwesty jest zbiórka pieniędzy, które będą przeznaczone na zorganizowanie Świąt Wielkanocnych w schroniskach i noclegowniach prowadzonych przez Towarzystwo. Kwestujący będą stali przy kasach z puszką na pieniądze i identyfikatorem. Prosimy, abyście mieli Państwo dla nich choćby życzliwy uśmiech.

Więcej…
 
Informacje TeDe o mrozach zagrażających osobom bezdomnym (31.01.2012)

Informacje TeDe (31.01.2012): Na Dolnym Śląsku — podobnie jak w całej Polsce — panują bardzo niskie temperatury. Trwa akcja straży miejskiej i policji nakierowana na osoby bezdomne. W noclegowniach i schroniskach — nadkomplety, ale wszyscy chętni zostaną przyjęci…

 
Nowa strona Koła Wrocławskiego TPBA

Nowa strona internetowa Koła Wrocławskiego TPBAWitamy na nowej stronie internetowej Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta! Mamy nadzieję, że odświeżony wygląd naszej witryny ułatwi Państwu dotarcie do poszukiwanych informacji o naszej działalności. Jesteśmy oczywiście otwarci na wszelkie uwagi i spostrzeżenia.

Więcej…
 
Onet: Tragiczny bilans fali mrozów w Polsce

Onet.plOnet Wiadomości: Ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło dziewięć osób; od piątku zamarzło w sumie 29 osób - poinformowało MSW. - Zwracajmy uwagę na potrzebujących, bez wrażliwości obywateli służby sobie nie poradzą - zaapelował w Radiu Zet szef MSW Jacek Cichocki.

 

Więcej…
 
XIX Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe w Licheniu (2011) - relacja

LicheńÓsmy raz nasi podopieczni wyjechali na Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe w Licheniu — pod tegorocznym hasłem: „Od izolacji do relacji”. Wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym nastąpił 30 lipca 2011. Na tę swoistą pielgrzymkę wyjechały mieszkanki naszego schroniska dla kobiet mieszczącego się przy ul. Strzegomskiej oraz mieszkańcy schronisk dla mężczyzn z ul. Bogedaina i Szczodrego oraz z noclegowni mieszczącej się przy ul. Małachowskiego, a także dwóch byłych naszych mieszkańców, którzy się usamodzielnili. Ogółem uczestniczyło 50 osób. W tym roku po raz pierwszy wyjechała z nami jako opiekunka grupy pani Łucja Dobrowolska, kierowniczka w schronisku dla kobiet, a także pracownicy schroniska — Marek Rożnowski oraz Mirosław Tymoczko.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia»

Strona 108 z 119