Fakty TVP Wrocław: Rzecznik Osoby Bezdomnej

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem programu Fakty TVP Wrocław z 11.12.2011 o Rzeczniku Osoby Bezdomnej — Henryce Karkowskiej-Młot — działaczce Zarządu Głównego oraz Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Więcej…
 
Na Wielkanoc 2012

Jeżeli zaprawiamy się w braterskim patrzeniu na drugiego człowieka,
wówczas solidarność, sprawiedliwość, a także miłosierdzie i współczucie
w naturalny sposób rodzą się w naszym sercu.

— Benedykt XVI, Wielki Post 2012

Szanowni Państwo!

Pragnąc uczcić nadchodzące święta Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pana Jezusa przesyłamy
— w imieniu wszystkich naszych podopiecznych, pracowników, wolontariuszy
i członków Koła Wrocławskiego TPBA —
najszczersze życzenia radosnego świętowania ostatecznej Tajemnicy Życia,
która niech nas
zawsze skłania do braterskiego patrzenia na innych ludzi!

Wdzięczni za wszelkie wsparcie życzymy wiele zdrowia, pomyślności
i dobrych owoców Państwa pracy!

dr Aleksander Pindral
Prezes Zarządu Koła Wrocławskiego TPBA

W niedzielę Zmartwychwstania 8 kwietnia 2012 o godz. 7:00 rano zapraszamy do naszej Kaplicy p. w. św. Brata Alberta we Wrocławiu (budynek Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn, ul. bp. Bogedaina 5) — na uroczystą Mszę świętą rezurekcyjną pod przewodnictwem kapelana o. Krzysztofa Wasiuka SS.CC.

 
Podsumowanie Kwesty Wielkanocnej (2012)

Kwesta Wielkanocna 2012W dniach od 28 marca do 1 kwietnia 2012 przeprowadziliśmy w Centrum Handlowym IKEA w Bielanach Wrocławskich zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na zorganizowanie Świąt Wielkanocnych w schroniskach i noclegowniach prowadzonych przez Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Chcielibyśmy gorąco podziękować za hojność wszystkim tym, którzy w tych dniach wrzucili do naszych puszek łącznie 4.213,93 zł, a także Dyrekcji IKEA — za zgodę i wsparcie naszej zbiórki publicznej.

Więcej…
 
Rekolekcje wielkopostne w naszych placówkach (2012)

W dwóch naszych wrocławskich ośrodkach — w Schronisku dla Mężczyzn przy ul. bp. Bogedaina i Noclegowni dla Mężczyzn przy Małachowskiego 15 — odbędą się rekolekcje wielkopostne pod hasłem "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię". Ćwiczenia duchowe dla naszych podopiecznych, personelu placówek oraz wszystkich zainteresowanych poprowadzi o. Kazimierz Tyberski OMI, kapelan więzienny wrocławskiego zakładu karnego. W Noclegowni towarzyszyć mu będzie Katolicka Wspólnota HalleluJah, w Schronisku — grupa przyjaciół ad hoc.  :)

Terminy: Schronisko 25–27.03.2012, Noclegownia 29–31.03.2012.

Więcej…
 
Kwesta Wielkanocna Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta (2012)

Kwesta Wielkanocna TPBA 2012Przez pięć dni — od środy 28 marca do niedzieli 1 kwietnia 2012 — w godz. 12:00–20:00 wolontariusze wraz z pracownikami Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta będą kwestowali w Domu Handlowym IKEA na Bielanach. Celem kwesty jest zbiórka pieniędzy, które będą przeznaczone na zorganizowanie Świąt Wielkanocnych w schroniskach i noclegowniach prowadzonych przez Towarzystwo. Kwestujący będą stali przy kasach z puszką na pieniądze i identyfikatorem. Prosimy, abyście mieli Państwo dla nich choćby życzliwy uśmiech.

Więcej…
 
Informacje TeDe o mrozach zagrażających osobom bezdomnym (31.01.2012)

Informacje TeDe (31.01.2012): Na Dolnym Śląsku — podobnie jak w całej Polsce — panują bardzo niskie temperatury. Trwa akcja straży miejskiej i policji nakierowana na osoby bezdomne. W noclegowniach i schroniskach — nadkomplety, ale wszyscy chętni zostaną przyjęci…

 
Nowa strona Koła Wrocławskiego TPBA

Nowa strona internetowa Koła Wrocławskiego TPBAWitamy na nowej stronie internetowej Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta! Mamy nadzieję, że odświeżony wygląd naszej witryny ułatwi Państwu dotarcie do poszukiwanych informacji o naszej działalności. Jesteśmy oczywiście otwarci na wszelkie uwagi i spostrzeżenia.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia»

Strona 107 z 118