Lauren Petersen: Trochę więcej wiedzy, trochę więcej rozsądku i trochę więcej współczucia

Lauren Petersen w naszym Schronisku św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi"W ciągu ostatniego miesiąca zbierałam ubrania, buty oraz rzeczy codziennego użytku, by przekazać je Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta — organizacji dającej schronienie osobom bezdomnym na terenie Wrocławia. Przyjaciele z Komisji Fulbrighta i studenci programu Erasmus z mojego akademika hojnie dołożyli się do darów".

Więcej…
 
Gazeta.pl Wrocław: z papieru robią meble i domy dla osób bezdomnych

Gazeta.pl Wrocław: Przed przyjściem do schroniska dla bezdomnych mężczyzn studenci obawiali się, czy mieszkańcy się na nich nie obrażą, bo chcą ich z powrotem "wepchnąć w kartony". Ale stało się odwrotnie… Jerzy Łątka, doktorant Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, pisze pracę o bezdomności i projektowaniu dla osób bezdomnych. Jego duchowym przewodnikiem w architekturze jest Japończyk Shigeru Ban, który po trzęsieniu ziemi w japońskim Kobe w 1995 roku wybudował dla osób nagle pozbawionych dachu nad głową tymczasowe domy z niedrogich i dostępnych materiałów.

Więcej…
 
Zaproszenie na Wrocław Cup 2012 — mistrzostwa w piłce nożnej ulicznej osób bezdomnych i środowisk trzeźwościowych (14-15.07.2012)

Wrocław Cup 2012Już wkrótce, w dniach 14–15 lipca 2012 (sob.–ndz.), na wrocławskim Rynku odbędą się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych i Środowisk Trzeźwościowych — Wrocław Cup 2012. Poszukujemy sympatycznych, dyspozycyjnych i kontaktowych wolontariuszy ze znajomością języków obcych do pomocy w ugoszczeniu drużyn, które nas odwiedzą. W turnieju weźmie udział ponad 150 zawodników z 13 krajów Europy i Azji.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
Tomasz Sułek, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel./faks: 71 717 34 25

Więcej…
 
Zaproszenie na premierę „Historii Kazia” w wigilię uroczystości św. Brata Alberta (16.06.2012)

Zapraszamy w najbliższą sobotę 16 czerwca 2012 godz. 18:00 na obchody wspomnienia świętego Brata Alberta — Mszę świętą oraz premierę najnowszego filmu zespołu Cinema Albert Production pt. "Historia Kazia" w reż. Darka Dobrowolskiego — kierownika Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. bp. Bogedaina 5, gdzie wydarzenie się odbędzie. Premierowemu seansowi będzie towarzyszyć rozmowa o filmie i przedstawionemu w nim spojrzeniu na problem bezdomności. Następnie zasiądziemy do wspólnego oglądania na dużym ekranie meczu Polska – Czechy przy grillu na letniej stołówce na skraju naszego parku!

(Film "Historia Kazia" powstawał pod roboczym tytułem "Opowieść o Kaziku".)

Więcej…
 
Koncert w Szczodrem 26.05.2012 — relacja

Koncert w Szczodrem 26.05.2012Koncert w Szczodrem oczami współorganizatorów i uczestników z DA Dominik: — 26 maja przyjechaliśmy do Szczodrego, by razem z panami cieszyć się dźwiękami muzyki i ciepłem wiosny. Na solidnie zbudowanej scenie wystąpili nasi przyjaciele, Alicja i Jerzy Dłubis, rodzeństwo z Katowic…

Więcej…
 
Wyborcza.biz: nowa polska bieda

SuperwizjaWyborcza.biz: Choć nasza gospodarka na tle Europy rosła w ubiegłym roku w imponującym tempie, to ludziom żyło się gorzej. Pierwszy raz skrajnie ubogich było więcej niż tych uprawnionych do zasiłków socjalnych.

Więcej…
 
Zaproszenie na coroczną pielgrzymkę Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta do krakowskiego sanktuarium Ecc Homo (2012)

Ecce Homo9 czerwca 2012 odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Pielgrzymka do Krakowa, do Sanktuarium Ecce Homo Świętego Brata Alberta. Zapraszamy wszystkie osoby bezdomne, pracowników, wolontariuszy i sympatyków Towarzystwa, w szczególności tych związanych z Kołem Wrocławskim.

 
«pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia»

Strona 104 z 118