Podziękowania dla pracowników Firmy Cargill za zbiórkę odzieży

Odzież w darze od pracowników CargillaMieszkańcy i pracownicy Koła Wrocławskiego TPBA serdecznie dziękują wszystkim Pracownikom Firmy Cargill, którzy zaangażowali się w zbiórkę odzieży. Wspólnie z Pracownikami Firmy Cargill zorganizowaliśmy zbiórkę odzieży i przedmiotów domowego użytku. Przez ponad tydzień przy wejściu do zakładu stały specjalnie przygotowane przez nas kartony, do których można było przynosić dary. Akcja zakończyła się w piątek 29 czerwca 2012.

Więcej…
 
Przy naszym wrocławskim schronisku powstała Otwarta Schola Towarzyszenia Duchowego Osobom Bezdomnym pw. św. Brata Alberta Artysty

Otwarta Schola Towarzyszenia Duchowego Osobom Bezdomnym im. św. Brata AlbertaOd wielu lat do Schroniska św. Brata Alberta na wrocławskim Tarnogaju przychodziły osoby w różnym wieku i różnej profesji, które łączy pragnienie wspólnej modlitwy z podopiecznymi schroniska… W marcu 2012 w związku z rekolekcjami wielkopostnymi prowadzonymi przez o. Kazimierza Tyberskiego OMI liczba zaangażowanych oraz ilość sprzętu muzycznego i nagłośnienia, a przede wszystkim pragnienie i poczucie jedności bardzo wielu osób osiągnęły taki poziom, że pozwoliło to na powstanie zespołu, nazwanego… Otwarta Schola Towarzyszenia Duchowego Osobom Bezdomnym pod wezwaniem świętego Brata Alberta Artysty

Więcej…
 
RTV Lubuska: Maciej Gudra o Reprezentacji Polski Bezdomnych w programie „Powiększenie” (21.06.2012)

RTV Lubuska (21.06.2012): Rozmowa z Maciejem Gudrą, kierownikiem naszej Noclegowni św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu i prezesem Stowarzyszenia Reprezentacja Polski Bezdomnych, oraz Sebastianem Ciemnoczołowskim, burmistrzem Kargowej, gdzie corocznie organizowane są imprezy kulturalno-sportowe wspierające powrót osób bezdomnych do samodzielności:

Więcej…
 
Wyznania alkoholika „sztajmesa, podłego sztajmesa, ale trzeźwego”

Przedstawiamy niezwykłe świadectwo Walusia, naszego dawnego podopiecznego, obecnie usamodzielnionego i mieszkającego już "na swoim" (16.06.2012):

 
Radio Eska o składkowym telewizorze w jednym z naszych schronisk

Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Eska o nowym telewizorze plazmowym 43" w naszym Schronisku św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu. Telewizor został zakupiony przez samych mieszkańców-podopiecznych, którzy przez wiele miesięcy oszczędzali — odkładali m. in. rezygnując z papierosów — aby począwszy od 8 czerwca 2012 cieszyć się wyraźniejszym obrazem transmisji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej:

 
Pielgrzymka Ecce Homo 2012 — po raz piętnasty spotkaliśmy się u Brata Alberta w Krakowie

W sobotę 9 czerwca 2012 w Sanktuarium „Ecce Homo” w Krakowie spotkaliśmy się na dorocznej pielgrzymce Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. W tym roku po raz piętnasty. Przybyły grupy z 41 kół regionalnych, w sumie 1171 osób, w tym 593 podopiecznych i 20 księży. Byli także goście: Franciszkański Zakon Świeckich z Opola i Stowarzyszenie Agape z Częstochowy. Homilię wygłosił ks. bp Edward Janiak — asystent kościelny naszego Towarzystwa.

Więcej…
 
Trzy lata działalności naszego Punktu Dobroczynnego Pomagacz.org

Punkt Dobroczynny - Pomagacz.orgPunkt Dobroczynny rozpoczął swoją działalność 3 lata temu. Początkowo były to jednorazowe akcje oferowania wszystkim chętnym podarowanych nam rzeczy, które ze względu na ich rodzaj albo nadmiar nie znalazły zastosowania w naszych placówkach. Ponieważ nieustannie stoimy przed koniecznością pozyskiwania funduszy na naszą działalność statutową, powstał pomysł zorganizowania punktu dobroczynnego na wzór „charity shops”, które od wielu lat funkcjonują w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Nazwaliśmy go Pomagacz.org, gdyż chcemy szerzyć ideę wzajemnej pomocy: mieszkańcy Wrocławia dzięki naszej ofercie odzieży, sprzętów, przedmiotów codziennego użytku i różnych bibelotów mogą wspierać działalność prowadzonych przez nas schronisk dla osób bezdomnych.

Czytaj więcej…

 
«pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia»

Strona 103 z 118