Rzeczpospolita › Prawo: czy kontener budowlany może być lokalem socjalnym?

Rzeczpospolita PrawoNa stronie prawo.rp.pl (Rzeczpospolita Prawo) można przeczytać odpowiedź red. Doroty Gajos-Kaniewskiej z 21.08.2012 na następujące pytanie czytelnika: Proszę o wskazanie aktów prawnych regulujących kwestie tzw. lokalu socjalnego, przyznawanego przez sąd od gminy osobie eksmitowanej, znajdującej się w szczególnej sytuacji (np. bezrobotny). W szczególności chodzi nam o wskazanie przepisów, które jednoznacznie określają, jakie pomieszczenie może być uznane za lokal socjalny, a jakie nie. W niektórych miastach zdarzają się przypadki wyznaczania jako "lokal socjalny" kontenerów budowlanych, które nie nadają się do zamieszkania (nie mają odpowiedniej wentylacji, ogrzewania itp.). Jak eksmitowany może się bronić przed ulokowaniem w takim lokalu "socjalnopodobnym"?

Więcej…
 
Kto mówi, że nie ma grzybów?

Grzyby 2012Oto plon z dnia 27 września 2012 zebrany przez dwóch mieszkańców Schroniska przy ul. Bogedaina i dwóch pracowników tej placówki. Piękne i zdrowe okazy kozaków! Razem uzbierano trzy pełne kosze grzybów. Nic, tylko szczęśliwym zbieraczom życzyć smacznego!

Więcej…
 
Publikacja prac naukowych wolontariuszek-optyków pomagających naszym podopiecznym

Potrzeby wzrokowe i jakość widzenia u osób bezdomnych we WrocławiuPublikujemy prace naukowe pań Klaudii Błażejewskiej i Natalii Grześkowiak (wspólną oraz indywidualne) nt. badań jakości widzenia oraz potrzeb wzrokowych u osób bezdomnych we Wrocławiu — w tym naszych podopiecznych — jako nieobjętych powszechną służbą zdrowia.

 

Więcej…
 
Relacja z drugiej konferencji „Superwizja jako narzędzie pracy z osobami wykluczonymi społecznie” we Wrocławiu (14.07.2012)

Konferencja o superwizji we WrocławiuW dniu 14 lipca 2012w trakcie trwania IV Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych — Wrocław Cup 2012 odbyła się druga i ostatnia już z zaplanowanych konferencji "Superwizja jako narzędzie pracy z osobami wykluczonymi społecznie". Konferencja została zorganizowana w ramach  zadania „Superwizja jako narzędzie wsparcia i rozwoju kompetencji osób  pracujących z ludźmi bezdomnymi” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (PO FIO), realizowanego przez Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Więcej…
 
Gazeta.pl Wrocław: Miesiąc bez izby wytrzeźwień. Gdzie trafią pijani?

Fot. Paweł ŁącznyGazeta.pl Wrocław: 31 sierpnia wrocławska izba wytrzeźwień kończy działalność. W jej miejscu ma działać nowa placówka - Wrocławski Ośrodek Pomocy Osobom Nietrzeźwym. Ale dopiero od października. Przez miesiąc policja i straż miejska będą odwozić pijanych do szpitali, aresztów albo ich domów.

Więcej…
 
PRW.pl: Chcą pomagać, a mają duży kłopot

PieniądzePRW.pl: Sklepy charytatywne we Wrocławiu, które sprzedają np. ubrania z darowizn za symboliczną złotówkę, mają nie lada kłopot. Po zmianie przepisów nie funkcjonują już jako organizacja pożytku publicznego, a jedynie mogą prowadzić działalność gospodarczą. Ta z kolei podlega pod inne przepisy prawa podatkowego. A to, jak mówią, wiąże się ze zwiększeniem kosztów, co im się nie opłaca. W związku ze zmianą przepisów, jeden sklep charytatywny we Wrocławiu przestał istnieć. Trzy pozostałe ominęły przepisy i sprzedają np. cegiełki. Ustawodawca zmiany w ustawie tłumaczy m.in. tym, że jeśli sprzedajemy rzeczy z darowizn, to nie jest to już działalność pożytku publicznego, a właśnie działalność gospodarcza.

Audycja na: www.prw.pl

 
«pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia»

Strona 101 z 118