Zaproszenie na Podwórkowy Podwieczorek 28.10.2012

Podwórkowy Podwieczorek - 28.10.2012Wraz ze Stowarzyszeniem Emaus Wrocław zapraszamy do naszego Punktu Dobroczynnego Pomagacz.org (ul. kard. Wyszyńskiego 66A) na Podwórkowy Podwieczorek28 października 2012 (niedziela), początek godz. 12:00, przewidywane zakończenie 15:30! W planach: domowe smakołyki, nietuzinkowy pokaz mody, muzyczna niespodzianka, warsztaty plastyczne dla dzieci z nagrodami, sztuka bliżej ludzi, prezentacja filmowa. Inicjatywa nawiązuje do Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem.

Więcej…
 
Zapal Świeczkę Zapomnianym 2012 - na ratunek zaniedbanym grobom

Zapal świeczkę zapomnianym 2012Dzięki akcji „Zapal Świeczkę zapomnianym 2012” w ciągu kilkunastu godzin udało się posprzątać około 700 mogił i zapalić prawie 1000 świeczek. Kolejne groby czekają na uporządkowanie… W miniony weekend wolontariusze oraz podopieczni Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu odwiedzili dwie duże wrocławskie nekropolie – w sobotę Cmentarz Osobowicki, a w niedzielę Cmentarz Kiełczowski. Ochotnicy dowiedzieli się o wszystkim głównie za sprawą facebookowego fanpage'a akcji.

Więcej…
 
Reprezentacja Polski Bezdomnych trenuje przed swoimi Mistrzostwami Świata w Meksyku

Prezentujemy relację wideo z ostatniego treningu i konferencji prasowej Reprezentacji Polski Bezdomnych z jej prezesem Maciejem Gudrą, kierownikiem Noclegowni św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu, przed wyjazdem na swoje Mistrzostwa Świata (Homeless World Cup) w Meksyku. Stadion przy ul. Oporowskiej (boisko treningowe), Wrocław, 04.10.2012:

 
Andrzej Ptak i Sylwester Stuczyński w Radiu Rodzina o streetworkingu (02.10.2012)

We wtorek 2 października 2012 we wrocławskim Radiu Rodzina na temat pracy wśród osób bezdomnych na ulicy ("streetworking") mówili Andrzej Ptak i Sylwester Stuczyński — pracownicy Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta:

 
Relacja z występu Scholi Brata Alberta na festynie parafialnym we Wrocławiu-Kowalach (30.09.2012)
Schola Brata Alberta we Wrocławiu-Kowalach (30.09.2012)

W niedzielę 30 września 2012 w blaskach wczesnojesiennego słońca nasza Otwarta Schola Towarzyszenia Duchowego Osobom Bezdomnym św. Brata Alberta Artysty wystąpiła gościnnie na festynie parafialnym w pięknym ogrodzie przy kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia na wrocławskich Kowalach. Pomiędzy utworami opowiadaliśmy o naszym zaangażowaniu w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn, o działalności Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, zachęcaliśmy do wspierania osób chcących wyjść z bezdomności…

Więcej…
 
Rzeczpospolita › Prawo: czy kontener budowlany może być lokalem socjalnym?

Rzeczpospolita PrawoNa stronie prawo.rp.pl (Rzeczpospolita Prawo) można przeczytać odpowiedź red. Doroty Gajos-Kaniewskiej z 21.08.2012 na następujące pytanie czytelnika: Proszę o wskazanie aktów prawnych regulujących kwestie tzw. lokalu socjalnego, przyznawanego przez sąd od gminy osobie eksmitowanej, znajdującej się w szczególnej sytuacji (np. bezrobotny). W szczególności chodzi nam o wskazanie przepisów, które jednoznacznie określają, jakie pomieszczenie może być uznane za lokal socjalny, a jakie nie. W niektórych miastach zdarzają się przypadki wyznaczania jako "lokal socjalny" kontenerów budowlanych, które nie nadają się do zamieszkania (nie mają odpowiedniej wentylacji, ogrzewania itp.). Jak eksmitowany może się bronić przed ulokowaniem w takim lokalu "socjalnopodobnym"?

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia»

Strona 101 z 119