Pielgrzymka Ecce Homo 2012 — po raz piętnasty spotkaliśmy się u Brata Alberta w Krakowie

W sobotę 9 czerwca 2012 w Sanktuarium „Ecce Homo” w Krakowie spotkaliśmy się na dorocznej pielgrzymce Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. W tym roku po raz piętnasty. Przybyły grupy z 41 kół regionalnych, w sumie 1171 osób, w tym 593 podopiecznych i 20 księży. Byli także goście: Franciszkański Zakon Świeckich z Opola i Stowarzyszenie Agape z Częstochowy. Homilię wygłosił ks. bp Edward Janiak — asystent kościelny naszego Towarzystwa.

Więcej…
 
Trzy lata działalności naszego Punktu Dobroczynnego Pomagacz.org

Punkt Dobroczynny - Pomagacz.orgPunkt Dobroczynny rozpoczął swoją działalność 3 lata temu. Początkowo były to jednorazowe akcje oferowania wszystkim chętnym podarowanych nam rzeczy, które ze względu na ich rodzaj albo nadmiar nie znalazły zastosowania w naszych placówkach. Ponieważ nieustannie stoimy przed koniecznością pozyskiwania funduszy na naszą działalność statutową, powstał pomysł zorganizowania punktu dobroczynnego na wzór „charity shops”, które od wielu lat funkcjonują w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Nazwaliśmy go Pomagacz.org, gdyż chcemy szerzyć ideę wzajemnej pomocy: mieszkańcy Wrocławia dzięki naszej ofercie odzieży, sprzętów, przedmiotów codziennego użytku i różnych bibelotów mogą wspierać działalność prowadzonych przez nas schronisk dla osób bezdomnych.

Czytaj więcej…

 
Lauren Petersen: Trochę więcej wiedzy, trochę więcej rozsądku i trochę więcej współczucia

Lauren Petersen w naszym Schronisku św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi"W ciągu ostatniego miesiąca zbierałam ubrania, buty oraz rzeczy codziennego użytku, by przekazać je Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta — organizacji dającej schronienie osobom bezdomnym na terenie Wrocławia. Przyjaciele z Komisji Fulbrighta i studenci programu Erasmus z mojego akademika hojnie dołożyli się do darów".

Więcej…
 
Gazeta.pl Wrocław: z papieru robią meble i domy dla osób bezdomnych

Gazeta.pl Wrocław: Przed przyjściem do schroniska dla bezdomnych mężczyzn studenci obawiali się, czy mieszkańcy się na nich nie obrażą, bo chcą ich z powrotem "wepchnąć w kartony". Ale stało się odwrotnie… Jerzy Łątka, doktorant Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, pisze pracę o bezdomności i projektowaniu dla osób bezdomnych. Jego duchowym przewodnikiem w architekturze jest Japończyk Shigeru Ban, który po trzęsieniu ziemi w japońskim Kobe w 1995 roku wybudował dla osób nagle pozbawionych dachu nad głową tymczasowe domy z niedrogich i dostępnych materiałów.

Więcej…
 
Zaproszenie na Wrocław Cup 2012 — mistrzostwa w piłce nożnej ulicznej osób bezdomnych i środowisk trzeźwościowych (14-15.07.2012)

Wrocław Cup 2012Już wkrótce, w dniach 14–15 lipca 2012 (sob.–ndz.), na wrocławskim Rynku odbędą się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych i Środowisk Trzeźwościowych — Wrocław Cup 2012. Poszukujemy sympatycznych, dyspozycyjnych i kontaktowych wolontariuszy ze znajomością języków obcych do pomocy w ugoszczeniu drużyn, które nas odwiedzą. W turnieju weźmie udział ponad 150 zawodników z 13 krajów Europy i Azji.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
Tomasz Sułek, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel./faks: 71 717 34 25

Więcej…
 
Zaproszenie na premierę „Historii Kazia” w wigilię uroczystości św. Brata Alberta (16.06.2012)

Zapraszamy w najbliższą sobotę 16 czerwca 2012 godz. 18:00 na obchody wspomnienia świętego Brata Alberta — Mszę świętą oraz premierę najnowszego filmu zespołu Cinema Albert Production pt. "Historia Kazia" w reż. Darka Dobrowolskiego — kierownika Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. bp. Bogedaina 5, gdzie wydarzenie się odbędzie. Premierowemu seansowi będzie towarzyszyć rozmowa o filmie i przedstawionemu w nim spojrzeniu na problem bezdomności. Następnie zasiądziemy do wspólnego oglądania na dużym ekranie meczu Polska – Czechy przy grillu na letniej stołówce na skraju naszego parku!

(Film "Historia Kazia" powstawał pod roboczym tytułem "Opowieść o Kaziku".)

Więcej…
 
Koncert w Szczodrem 26.05.2012 — relacja

Koncert w Szczodrem 26.05.2012Koncert w Szczodrem oczami współorganizatorów i uczestników z DA Dominik: — 26 maja przyjechaliśmy do Szczodrego, by razem z panami cieszyć się dźwiękami muzyki i ciepłem wiosny. Na solidnie zbudowanej scenie wystąpili nasi przyjaciele, Alicja i Jerzy Dłubis, rodzeństwo z Katowic…

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia919293949596979899100następnaostatnia»

Strona 99 z 114