Publikacja wyników kwesty na cmentarzach wrocławskich (2010)

Kwestarze Koła Wrocławskiego TPBA na Cmentarzu Osobowickim [foto]Przez trzy dni, tj. od soboty 30 października do poniedziałku 1 listopada 2010 roku wolontariusze oraz pracownicy i członkowie Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta kwestowali na cmentarzach: Osobowickim, Grabiszyńskim i Kiełczowskim na Psim Polu.

Miło nam poinformować, że w tym roku zebraliśmy 27 665,– zł (dwadzieścia siedem tysięcy sześćset sześćdziesiąt pięć złotych).

Więcej…
 
Pielgrzymka do Kotliny Kłodzkiej (2009)

Pielgrzymka do Kotliny Kłodzkiej 2009 [foto]W dniach 26–27 września 2009 roku Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta zorganizowało pielgrzymkę do Kotliny Kłodzkiej dla mieszkańców schronisk, pracowników i wolontariuszy. Naszym przewodnikiem był doświadczony w tej dziedzinie Mirosław Tymoczko.

Więcej…
 
Relacja z pielgrzymki po Ziemi Kłodzkiej (2009)

Na szlaku Skalnych Grzybów [fot. Mirosław Tymoczko]Za nami kolejna impreza o charakterze pielgrzymkowo-wycieczkowym zorganizowana przez pracowników Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu. Tym razem odbyła się na terenie Kotliny Kłodzkiej w terminie 26–27.09.09 r. Udział wzięło w niej 40 podopiecznych z naszych wrocławskich schronisk wraz z opiekunami i wolontariuszami. Byliśmy niezmiernie zadowoleni z tego, że udało się nam zrealizować zamierzony program, a także z faktu, że pogoda nam dopisała - było ciepło i słonecznie.

Więcej…
 
Pielgrzymka Koła Wrocławskiego do Sanktuarium św. Brata Alberta w Krakowie i do Łagiewnik (2009)

Sanktuarium św. Brata Alberta w Krakowie (2009)W sobotę 13 czerwca pielgrzymowaliśmy jako Koło Wrocławskie TPBA do Sanktuarium św. Brata Alberta w Krakowie oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach…

Foto: Janusz & Joachim

Więcej…
 
Zaproszenie na aukcję charytatywną „Artyści dzieciom”

Zaproszenie do Galerii Przedsiębiorstwo Rafin Developer i Galeria „Od zawsze w drodze” zapraszają na otwarcie wystawy młodych wrocławskich twórców sztuk pięknych połączone z aukcją charytatywną „Artyści dzieciom” — na rzecz najmłodszych mieszkańców Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi.

Termin: czwartek 3 grudnia 2009 r., godz. 17:00.
Miejsce: Galeria „Od zawsze w drodze”, ul. Piłsudskiego 100–102, 50-014 Wrocław.

Więcej…
 
Dzień Otwarty z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Dzień Otwarty z Rzecznikiem Praw Obywatelskich [grafika promująca]Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego pawilonu-namiotu podczas Dnia Otwartego z Rzecznikiem Praw Obywatelskich we Wrocławiu, który miał miejsce w niedzielę 21 czerwca 2009 roku w godz. 10:00–15:00 na deptaku ul. Oławskiej (na odcinku od pl. Dominikańskiego do ul. Łaciarskiej). Impreza,  zorganizowana przez terenowe biuro RPO dla promocji działalności urzędu Rzecznika oraz dziesięciu wrocławskich instytucji państwowych, samorządowych i organizacji pozarządowych zajmujących się — podobnie jak nasze Towarzystwo Pomocy — przeciwdziałaniem w różnych obszarach łamaniu praw człowieka, przyciągnęła licznych odwiedzających, głównie osoby zainteresowane tematyką, działaczy społecznych, poszukujących pomocy lub porady (w tym kilkoro bezdomnych), a także przechodniów i turystów.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia»

Strona 105 z 114