Relacja z koncertu Gloria Salvatori w naszym Schronisku na Tarnogaju (28.01.2017)

Wyjątkowy koncert miał miejsce w minioną sobotę 28 stycznia 2017 w naszym Schronisku św. Brata Alberta dla Mężczyzn na Tarnogaju — wystąpił chór mieszany Gloria Salvatori działający przy parafii pw. Najświętszego Zbawiciela na Wojszycach. Przedstawiamy relację przygotowaną przez Cinema Albert Productions:

 
 
Więcej…
 
Wrocławska inicjatywa dobroczynna „Termos dla Brata” — #TermosDlaBrata

Z satysfakcją informujemy, że we Wrocławiu zainaugurowana została akcja „Termos dla Brata — podaruj termos osobie bezdomnej lub ubogiej — pozwól przetrwać mrozy!” (#TermosDlaBrata). Organizatorem i koordynatorem akcji jest pan Przemysław Wilczyński, właściciel firmy Good Idea Business Solutions. Jak sam pisze we wprowadzeniu do akcji: „dzięki tak prostej rzeczy, jaką jest zwykły termos, ubodzy i bezdomni będą mogli nie tylko otrzymać od życzliwej osoby kawę czy herbatę, ale też zatrzymać dłużej ich ciepło”. Inicjatywę wsparła informacyjnie także TVP3 Wrocław:

Więcej…
 

Projekt „Społecznie odpowiedzialny Wrocław” zakłada wypracowanie i wdrożenie modelu współpracy samorządu z podmiotami ekonomii społecznej w zakresie zlecania usług publicznych (m. in. opiekuńczych, recyklingu, porządkowych, remontowych, pielęgnacji terenów zielonych) pn. Lokalny Program Rozwoju Ekonomii Społecznej (LPRES). Projekt realizowany jest w Partnerstwie przez…

Więcej…
 
Ogólnopolska akcja społeczna #WymianaCiepła

Wyrażamy wielkie uznanie i wdzięczność dla Wrocławskiego Domu Literatury, Teatru Capitol i wszystkich instytucji i firm, które włączyły się do ogólnopolskiej, spontanicznej akcji Wymiana Ciepła. We Wrocławiu wieszaki z ciepłą odzieżą stanęły m. in. w Przejściu Garncarskim 2 i przy ul. Piłsudskiego 67. Można tam zostawić zbędne zimowe ubranie i w ten sposób pomóc potrzebującym…

Więcej…
 
Gratulacje i podziękowania dla mistrza pięściarskiego Mateusza Masternaka za inicjatywę dobroczynną

W natłoku przygotowań świątecznych mogło przejść niezauważoną inicjatywa mistrza bokserskiego Mateusza Masternaka i jego żony Darii Masternak, którzy 21 grudnia 2016 zorganizowali charytatywny trening na rzecz naszego Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi. W hali wrocławskiej Gwardii przy ul. Krupniczej uczestnicy zajęć mogli poznać techniki pięściarskie, najbardziej popularne ćwiczenia wykonywane na co dzień na treningach zawodowych bokserów oraz przekazać dary dla naszych podopiecznych. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłu! Więcej w materiale wideo:

 
 
Więcej…
 
W TVP3 Wrocław o Ogrzewalni św. Brata Alberta w czasie mrozów (07.01.2017)

Temat funkcjonowania wrocławskiej Ogrzewalni św. Brata Alberta w czasie intensywnej, mroźnej zimy poruszyli dziennikarze „Faktów” TVP3 Wrocław 7 stycznia 2017:

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 106