List Episkopatu Polski na Rok św. Brata Alberta 2017 (07.12.2016)

W przededniu inauguracji Roku św. Brata Alberta odczytano w świątyniach katolickich w całej Polsce przygotowany na tę okazję list pasterski Episkopatu. Biskupi podkreślili w nim, że bez wątpienia św. Brat Albert jest dla współczesnych świadkiem niesienia Ewangelii ubogim: „Potrzeba nam takich świadków, aby nasze serca nie stygły, były wciąż i na nowo uwrażliwione na niezliczone biedy ludzkie, abyśmy stale w naszym postępowaniu byli inspirowani «wyobraźnią miłosierdzia»”. Poniżej znajduje się pełna treść listu oraz wprowadzenie ks. Pawła Rytel-Andrianika, rzecznika Konferencji Episkopatu Polski:

Więcej…
 
Inauguracja Roku św. Brata Alberta (Wawel, 25.12.2016)

W niedzielę Bożego Narodzenia, 25 grudnia 2016 roku, w setną rocznicę śmierci naszego Patrona rozpoczęliśmy w Krakowie ogólnopolski ROK ŚW. BRATA ALBERTA — ADAMA CHMIELOWSKIEGO. Mszy inaugurującej nasz jubileusz przewodniczył w archikatedrze wawelskiej kard. Stanisław Dziwisz:

Więcej…
 
Kiermasz ozdób wielkanocnych na rzecz Schroniska dla Kobiet i Matek z Dziećmi (2017)

W pracowni plastycznej w naszym Schronisku dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi rozpoczęły się przygotowania do kiermaszu ozdób wielkanocnych. Nasze mieszkanki wraz z pracownikami przygotowują niespodzianki wielkanocne, które można nabyć w Schronisku, a ofiary przeznaczymy na zorganizowanie nadchodzących Świąt. Mamy gotowe doniczki-osłonki, wzory bardzo radosne i wiosenne, kwiatowe, łowickie, aniołkowe. Jest bardzo kolorowo i uroczyście…

Więcej…
 
Translatorium źródeł

Projekt „Pracownie MiserArt translatorium źródeł” skierowany jest do osób bezdomnych objętych wsparciem Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Projekt polega na organizacji warsztatów rzemieślniczych i artystycznych w przestrzeni MiserArt — miejscu stworzonym z myślą o osobach bezdomnych i służącym ich aktywizacji:

 
 
Więcej…
 
Prośba o środki opatrunkowe
 
 

Apel o środki opatrunkowe

Drodzy Darczyńcy, wielu naszych Podopiecznych wymaga dezynfekcji ran oraz założenia opatrunku. Często te opatrunki należy zmieniać kilka razy w ciągu dnia. W związku z dużą ilością osób potrzebujących tego typu opieki zaczęło nam brakować środków opatrunkowych, w szczególności gaz jałowych, wacików, bandaży itp. Nie raz pokazaliście swoje dobre serce. Prosimy otwórzcie się i dziś na potrzeby biednych i chorych…

 
Więcej…
 
Piłkarze z Bratem Albertem na koszulkach grają we wrocławskiej lidze piłkarskiej WrocBal.pl (2016/2017)

Drużyna piłkarska z naszej Noclegowni św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn bierze udział w sezonie 2016/2017 w rozgrywkach wrocławskiej amatorskiej ligi piłkarskiej WrocBal.pl. Zawodnicy w zielonych koszulkach z napisem „Brat Albert” są aktualnie — po 8 rozegranych meczach — liderem tabeli OFC-2 z dorobkiem 24 punktów i dodatnim bilansem bramkowym (+59):

 
 
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 106