Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Aktywizacja społeczna osób starszych mieszkających w schronisku dla bezdomnych mężczyzn (60+)

Aktywizacja społeczna osób starszych 60+ mieszkających w schronisku dla bezdomnych mężczyznW dniu 01.10.2012 Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta rozpoczęło realizację projektu „Aktywizacja społeczna osób starszych mieszkających w schronisku dla bezdomnych mężczyzn”. Projekt jest  współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012–2013. Adresatami projektu są mieszkańcy schroniska dla bezdomnych mężczyzn przy ul. bp. Bogedaina 5, którzy przekroczyli 60. rok życia. Dzięki środkom uzyskanym z dotacji MPiPS po raz pierwszy mamy możliwość realizacji zadania, które daje naszym podopiecznym szanse aktywnego i twórczego spędzenia wolnego czasu mimo podeszłego wieku.

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności do usług społecznych dla osób starszych takich jak: edukacja, kultura, turystyka, rekreacja, w szczególności dla osób o ograniczonej samodzielności. W ramach zwiększenia dostępności do usług społecznych mieszkańcy schroniska będą mieli zorganizowane zajęcia aktywizacyjne, integracyjne, stymulujące, edukacyjne, rozwojowe, terapeutyczne. Zorganizowane zostaną również wyjścia kulturalne (kino, teatr, wydarzenia muzyczne), grupa medialna oraz wyjazdy o charakterze kulturalnym, turystycznym i rekreacyjnym. Oferta zajęć dostosowana została do ograniczeń i możliwości osób starszych.

O rezultatach realizowanego przez nas działania będziemy Państwa na bieżąco informować.

Pozdrawiam – Krzysztof Pawłuszko / koordynator zadaniaRelacja z wyjazdu uczestników projektu 60+ do Wziąchowa (10–12.08.2013)
Autorstwo / redakcja: adm-ok   
piątek, 06 września 2013 15:11
Dwór we Wziąchowie

W dniach 10–12 sierpnia 2013 grupa starszych podopiecznych Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu wraz z opiekunami i wolontariuszami przebywała w ośrodku wypoczynkowym we Wziąchowie. Pobyt został zorganizowany w ramach realizowanego w naszym Kole Wrocławskim TPBA projektu aktywizacji osób w wieku 60+…

Więcej…
 
Trzy filmy z I edycji projektu 60+: "Zyga", "Krótki weekend", "Chłopcy z 60+ w pustelni"
Autorstwo / redakcja: Dariusz Dobrowolski   
środa, 03 lipca 2013 10:08

"Zyga", "Krótki weekend" oraz "Chłopcy z 60+ w pustelni" — to trzy filmy zrealizowane w ramach I edycji (2012/2013) projektu "Aktywizacja społeczna osób starszych mieszkających w schronisku dla bezdomnych mężczyzn (60+)". Ostatni z nich — "Chłopcy z 60+ w pustelni" — powstał podczas wyjazdu integracyjno-aktywizującego do Marciszowa na Przedgórzu Sudeckim w czerwcu 2013. Należy podkreślić, że jest to piękna inicjatywa osób bezdomnych, którzy w kilku zdaniach pokazują nam kawałek swojego życia.

Więcej…
 
Relacja zdjęciowa z weekendu 60+ w ośrodku agroturystycznym pod Marciszowem
Autorstwo / redakcja: adm-ok   
piątek, 21 czerwca 2013 13:14

Weekend 60+ pod MarciszowemW weekend 7–9 czerwca 2013 grupa naszych starszych mieszkańców uczestniczących w programie aktywizującym 60+ miała przyjemność spędzić czas w uroczym ośrodku agroturystycznym pod Marciszowem na Przedgórzu Sudeckim. W wyjeździe wzięło udział kilku opiekunów oraz psycholog. Tematem zajęć była m. in. praca ekipy filmowej Cinema Albert Production…

Więcej…
 
Turniej gier planszowych pomógł nam powrócić na chwilę w czasy dzieciństwa
Autorstwo / redakcja: Hanna Grzesik, Anna Zielińska   
poniedziałek, 25 lutego 2013 10:29

Aktywizacja społeczna osób starszych 60+ mieszkających w schronisku dla bezdomnych mężczyznW piątek 15 lutego 2013 w Schronisku św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. bp. Bogedaina 5 odbył się turniej gier planszowych. Jadalnia zmieniła się w pole gry. Na stołach pojawiły się: chińczyk, warcaby, szachy, młynek, domino, PRL i wiele innych. Oprócz graczy zgromadziła się publiczność, która kibicowała biorącym udział w rozgrywkach. Rozgrywki przebiegały w radosnej atmosferze. Gry planszowe pomogły nam powrócić na chwilę w czasy dzieciństwa…

Więcej…
 
Aktywizacja społeczna osób starszych mieszkających w schronisku dla bezdomnych mężczyzn (60+)
Autorstwo / redakcja: Krzysztof Pawłuszko   
środa, 16 stycznia 2013 16:26

Aktywizacja społeczna osób starszych 60+ mieszkających w schronisku dla bezdomnych mężczyznW dniu 01.10.2012 Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta rozpoczęło realizację projektu „Aktywizacja społeczna osób starszych mieszkających w schronisku dla bezdomnych mężczyzn” (60+). Projekt jest  współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012–2013. Adresatami projektu są mieszkańcy schroniska dla bezdomnych mężczyzn przy ul. bp. Bogedaina 5, którzy przekroczyli 60. rok życia.

Więcej…